Wasza opinia

Gdzie jest paszport Twojego konia?

Głosy: 782 Opinie: 3

Skoki: Norwegia straciła brązowy medal na IO

Igrzyska Olimpijskie - Hongkong 2008 Tegoroczny, brązowy medalista olimpijskiego konkursu skoków, norweski jeździec Tony Andre, został pozbawiony medalu po wykryciu u jego konia zabronionego środka dopingowego - capsaicinu. Ponadto, brązowy medal olimpijski stracili wszyscy Norwegowie startujący w konkursie - Stein Endresen, Morten Djupvik i Geir Gulliksen. Decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) medal odebrany Norwegom, zostanie przyznany reprezentantom Szwajcarii, którzy konkurs w Pekinie ukończyli na czwartej pozycji.

29-letni Andre został dodatkowo ukarany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (IEF) zawieszeniem na 4,5 miesiąca (od dnia 2 stycznia 2009 roku) oraz grzywną w wysokości 7 250 euro, jednakże może on w terminie 30-dniowym złożyć odwołanie od decyzji IEF do Trybunału Arbitrażowego d/s. Sportu (CAS) w  Lozannie.

Oceny artykułu

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.
Czy chcesz być pierwszy?

Twoja ocena:

Głosy: 0

Twój komentarz do tekstu Skoki: Norwegia straciła brązowy medal na IO Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re:
I prawidłowo. Takie sytuacje miejsca miec nie powinny. Cieszę się,że jestjakaś uczciwość. Komentator na Eurosporcie podczas zawodów w Londynie nawet przypominał wszystkim to zdarzenie kilkukrotnie.