Program edukacyjny dla dzieci ''Jeździć konno każdy może''
Data: 14-01-2011
Temat: LKS Stragona Strzegom


W Strzegomiu właśnie ruszył program edukacyjny "Jeździć konno każdy może". Pierwsze zajęcia odbyły się w zeszłym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszowie. Docelowo w programie weźmie udział niespełna 1500 dzieci z terenu gminy Strzegom. Program "Jeździć konno każdy może" to forma promocji i upowszechnienia jeździectwa oraz sportów hippicznych wśród dzieci z terenu gminy Strzegom. Realizatorem projektu jest Ludowy Klub Sportowy Stragona Strzegom. Program jest współfinansowany przez Fundację PZU i gminę Strzegom.

W ramach programu zaplanowane zostały zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia teoretyczne będą odbywać się w szkołach podstawowych gminy Strzegom, obejmą dzieci w wieku 7-12 lat i zostaną przeprowadzone w klasach 1-6 wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Strzegom.

Zajęcia praktyczne będą odbywać się w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Morawie. Zajęcia poprowadzą szkoleniowcy Polskiego Związku Jeździeckiego.

Podczas zajęć teoretycznych dzieci zdobędą podstawowe informacje o koniach i ich nawykach. Dowiedzą się jak zachować się przy koniach i jak zacząć jeździć konno oraz poznają rodzaje dyscyplin jeździeckich. W trakcie zająć praktycznych odwiedzą ośrodek jeździecki, gdzie zobaczą jak czyści się i siodła konia, jak wyglądają chody konia. Będą także miały możliwość przejażdżki konno i bryczką.Wydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_1794