MŚ Topolcianky 2013 przeszły do historii. Polska tuż za podium
Data: 01-09-2013
Temat: Powożenie


Niedziela była ostatnim dniem Mistrzostw Świata w powożeniu zaprzęgami parokonnymi rozgrywanych w Topolciankach na Słowacji. Zawodnicy mieli do rozegrania konkurs zręczności powożenia, który okazał się wyjątkowo trudnym zadaniem, na tyle trudnym, że żaden z zawodników nie pokonał go bez punktów karnych. Tytuł indywidualnego Mistrza Świata wywalczył Węgier Vilmos Lazar. Pozostałe miejsca na podium zajęli odpowiednio Sebastian Warneck z Niemiec oraz Zoltan Lazar z Węgier.

Przeczytaj także: Mistrzostwa Świata w powożeniu na Słowacji czas zacząć!

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się Waldemar Kaczmarek, który ukończył zawody na 10. miejscu. Adrian Kostrzewa został sklasyfikowany na 32. miejscu, bezpośrednio przed innym naszym reprezentantem Jackiem Kozłowskim, który był 33. Startujący indywidualnie Marek Baryłko zajął ostatecznie 58 lokatę.

Wyniki indywidualne >>>

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Węgier wyprzedzając w klasyfikacji Niemcy i Holandię. Polska zajęła 5. miejsce tracąc zaledwie 2,1 punkta do czwartej w klasyfikacji ekipy z USA. Do miejsca na podium zabrakło 7,5 punkta.

Wyniki drużynowe >>>

Łącznie Mistrzostwa ukończyło 21 drużyn i 69 zawodników.Wydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_2130