Zbliża się VIII edycja Partynice Dressage Competition
Data: 04-09-2013
Temat: Ujeżdżenie(1)


W weekend przypadający na połowę września odbędzie się VIII edycja Partynice Dressage Competition, w ramach której rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody CDI***-W będące Eliminacją Pucharu Świata w Ujeżdżeniu. Nie mniej emocjonująco zapowiada się walka o medale Mistrzostw Polski Seniorów w tej dyscyplinie. Duża liczba zgłoszeń gwarantuje sporo emocji, więc już dziś serdecznie zapraszamy na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice w dniach 13-15 września. Wstęp wolny. Organizatorem zawodów jak co roku jest Amatorski Klub Ujeżdżeniowy „Thomson”. Patronat honorowy nad zawodami sprawuje w tym roku Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Zobacz także: CDI-W/CDIY/CDIJ Wrocław

Chęć udziału w Międzynarodowych Zawodach CDI***-W zgłosiły 72 pary z 15 państw: Australii, Belgii, Białorusi, Czech, RPA, Nowej Zelandii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy i oczywiście z Polski. Wśród zawodników nie zabraknie najlepszych europejskich jeźdźców na czele ze Szwajcarką – Marcelą Krinke Susmelj - Mistrzynią Szwajcarii w latach 2009, 2010, 2012. Uczestniczka Mistrzostw Europy w Hagen (2005), Windsorze (2009), Rotterdamie (2011) oraz Mistrzostw Świata w Aachen (2006) i Kentucky (2010), czy wschodzącą gwiazdą australijskiego ujeżdżenia Hayley Beresford. Nie zabraknie też Katarzyny Mielczarek - najwyżej sklasyfikowanej w Światowym Rankingu Ujeżdżeniowym spośród naszych reprezentantów - 28 (na 682 sklasyfikowanych).

Emocjonująco zapowiada się także walka o medale Mistrzostw Polski Seniorów w Ujeżdżeniu. Niezagrożonym faworytem do zwycięstwa wydaje się być wspomniana Katarzyna Mielczarek. Pozostałe dwa miejsca na podium wydają się być sprawą otwartą, a walczyć o nie będzie co najmniej dziewięciu zawodników.

Zawody trwają 3 dni, od piątku do niedzieli. Przez 2 dni zawodnicy kwalifikują się do konkursów niedzielnych. Ostatniego dnia rozegrane zostaną ulubione konkursy publiczności - dowolne z muzyką – w tym Finał Mistrzostw Polski oraz Eliminacje Pucharu Świata CDI-W***– konkurs Grand Prix Free Style o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego.

Relacja telewizyjna z zawodów:
13 i 14 września | TVP Wrocław - kroniki zawodów około godziny 22:15 15 września | TVP Wrocław - relacja na żywo od godziny 17:40
15 września | TVP Sport - relacja na żywo od godziny 14.00

Relacja internetowa:
15 września | relacja na żywo od godziny 17:40Wydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_2140