Wrocław: MPMK w ujeżdżeniu już za nami
Data: 30-09-2013
Temat: Ujeżdżenie(1)


Wrocławskie Partynice, kojarzące się nam głównie z wyścigami konnymi, w miniony weekend stały się areną rozgrywania Mistrzostw Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. W tym roku, z powodu wyjątkowo słabej frekwencji, nie odbyły się konkursy w kategorii 6-latków (zarówno hodowli polskiej, jak i zagranicznej). Z kolei w kategorii 5-letnich koni hodowli polskiej rozegrano konkurs w ramach tzw. Rundy Młodych Koni.

W kategorii 4-latków najlepszym koniem hodowli polskiej z wynikiem 20,4 pkt. został Sauron w parze z Aleksandrą Matkiewicz. Drugie miejsce padło łupem Bukephalos, który pod Anną Woźnicą uzyskał ocenę 19,8 pkt. Tuż za nim - z wynikiem 19,6 pkt. uplasowała się Fenicja, dosiadana przez Karolinę Mazurek. Łącznie sklasyfikowano osiem koni i była to najliczniej obsadzona kategoria tegorocznych Mistrzostw.

Przeczytaj także: Katarzyna Milczarek Mistrzem Polski w Ujeżdżeniu

Wśród 4-latków hodowli zagranicznej najlepiej zaprezentował się hanowerski Quo Vadis. Dosiadany przez Marzenę Makowską uzyskał ocenę 19,7 pkt. Medal ze srebrnego kruszcu wywalczył westfalski Adorator pod Jagienką Łukomską. Mimo, że para uzyskała identyczny wynik końcowy 19,7 pkt, w finale wypadła nieco gorzej od zwycięzcy i ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem w klasyfikacji. Brąz - z wynikiem 19,5 pkt - zdobyła westfalska klacz Wind Lady pod Danutą Kosecką. W tej kategorii sklasyfikowano siedem koni.

W grupie koni 5-letnich hodowli zagranicznej do rywalizacji przystąpiło tylko pięć koni. Najlepsza w tej stawce okazała się klacz KWPN Didolein, dosiadana przez Annę Mickiewicz - para ukończyła zawody z wynikiem 21,8 pkt. Drugie miejsce z niewielką stratą zajęła – trakeńska Happy Princess pod Julią Kolczyńską, która uzyskała ocenę 21,6 pkt. Trzeci był oldenburski For Surprise w parze z Martą Gindą i wynikiem 21,3 pkt.

Materiały do pobrania

Kategoria Dział Nazwa Dodano
Pobierz plik pdf Wyniki Ujeżdżenie MPMK-A Wrocław (27-29 września) 30.09.2013
Wydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_2187