ME Młodych Jeźdźców: Will Furlong przełamał dominację amazonek
Data: 28-08-2015
Temat: LKS Stragona Strzegom


W zakończonej dziś próbie ujeżdżenia Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców w WKKW, rozgrywanych na hipodromie w Morawie nastąpiły przetasowania na pozycjach leaderów. Reprezentant Wielkiej Brytanii Will Furlong na koniu Livingstone, po doskonałym występie na czworoboku, z wynikiem 32,70 pkt. objął prowadzenie w konkursie. Dotychczasowa leaderka, Brytyjka Emily King spadała na 5. pozycję. Drugie miejsce należy do jej rodaczki Sophie Beaty na koniu Stanly (36,30 pkt.).

Trzecia jest Francuzka Constance Lucie Copestake dosiadająca 10-letnią klacz Aprobanta (40,40 pkt.)
Najwyżej sklasyfikowanymi polskimi zawodnikami są: Aleksander Kadłubowski na Devin du Maury oraz Michał Knap na koniu Bob the Builder, którzy uzyskali taki sam wynik 50,80 pkt. Dzisiejszą próbę ujeżdżenia ukończyło 56 zawodników. W klasyfikacji drużynowej na czele znajduje się team z Wielkiej Brytanii. Ekipa w składzie Emily King na koniu Loxley, Ella Hitchman na Rocky Rockstar, Isabelle Innes Ker na Carolyn i Will Furlong na Livingstone uzyskali łącznie 119,9 pkt.

Drugie miejsce z wynikiem 128 pkt. zajmuje drużyna z Niemiec w składzie Pauline Knorr, Lisa-Marie Forster, Christoph Wahler i Flora Reemtsma. Trzecią lokatę z wynikiem 139 pkt. obejmują Francuzi.

Polska ekipa w składzie Szymon Nachotko, Michał Knap i Aleksander Kadłubowski uzyskała wynik 162,7 pkt. i plasuje się na 9. pozycji.

Jutro zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej. Cross „na żywo” będzie transmitowany na stronie internetowej zawodów www.strzegom2015.pl.

fot. Will Furlong na koniu LivingstoneWydrukowano z serwisu Jeździeckiego Centrum Informacyjnego
Adres artykułu http://www.qnwortal.com/artykul_2303